SVĚTELNÉ ZDROJE LED MODUL, HALOGEN, LED A KOMPAKTY

Co to je LED ? (Light Emitting Diod), Diody vytvářející světlo. Jsou to světelné zdroje, které šetří životní prostředí. Jsou úsporné a mají dlouhou životnost až 30 000 hodin (přibližně 20 let). Spotřebují až o 85% méně energie než přímožhavené žárovky. Poskytují rovnoměrné a dobré světlo.

I když bývá výběr osvětlení až posledním krokem při realizaci interiérů, je důležité dobře zvážit umístění i typy osvětlení již při přípravě elektroinstalačních rozvodů.
Možná už úsporné žárovky používáte a s největší pravděpodobností se jedná o kompaktní zářivky. Nyní vám nabízíme nový druh osvětlení.


LED světelné zdroje jsou mimořádně energeticky účinné s vysokou kvalitou světla. Díky jejich odolnosti vůči nárazům a vibracím, společně s mimořádně dlouhou provozní životností a nesčetným možnostem využití jsou dnes nejuniverzálnějšími světelnými zdroji. Z dlouhodobého hlediska pak přinášejí i snížení celkových nákladů, nejen díky malým požadavkům na údržbu a dlouhé životnosti. Na rozdíl od žárovek (které mohou při častém zapínání a vypínaní snadno shořet) jsou ideální pro  použití v místech, kde dochází k častému vypínání a zapínání zařízení.
LED svítidla posunou Váš interiér o kus dál k celkově stylovému a modernímu řešení prostoru. Při osvětlení jednotlivých prvků jsou LED svítidla užitečným pomocníkem, který při své nenáročnosti na spotřebu uleví i Vaší kapse. LED zdroje, na rozdíl od klasických zdrojů světla, nepoužívají nebezpečné chemikálie a okamžitě po zapnutí se rozsvítí na 100% výkonu.


Nabízíme pouze značkové kvalitní LED čipy DURIS předního výrobce OSRAM. Díky tomu si můžeme dovolit poskytnout 3-letou záruku na všechny LED zdroje v naší nabídce. Použití kvalitních čipů Vám zajistí vyšší světelnost, životnost nebo výkon při stejném odběru. Čipy jsou velice malé a snadnou mohou být osazeny do desky plošných spojů. Po dlouhodobém testování můžeme s potěšením oznámit, že naše LED zdroje spadají do energetické třídy A++, mají životnost až 30.000 hodin (což je srovnatelné s nepřetržitým svícením po dobu 3,5 let) a index podání barev Ra ≥85 s barevným tónem denní bílé, tj.4000 K.

Naše LED zdroje mají efektivnost až 120lm/W a vyznačují se velmi rovnoměrnou vyzařovací charakteristikou v širokém úhlu. S čipy osazovanými do našich LED modulů jsou barevné přechody maximálně 3 SDCM! (většina výrobců se pohybuje v rozmezí 4-7) podle Macadamovy elipsy, což je měřítkem podobnosti dvou teplot chromatičnosti nebo barev, tj. rozdíly, jež lidské oko ani nezaznamená.

Nabízíme i zakázkovou výrobu LED modulů dle požadavků zákazníka s barevným tónem v rozsahu od teple bílé po chladně bílou (2700 K až 6500 K, odstupňovaným po 100 K).
Námi nabízené LED produkty mají dlouhou životnost a je možné je instalovat a využít prakticky všude. Provozní teplota by se měla pohybovat mezi -40° a +85°C. Poskytují dokonalé osvětlení v domácím, průmyslovém i kancelářském prostředí. Mají široké využití v restauracích, hotelích, prodejnách a dalších veřejně přístupných prostorách. Vnitřní osvětlení místností osazené LED zdroji navodí příjemnou atmosféru k odpočinku, relaxaci, intimnímu osvětlení tak i k příjemnému osvětlení při večeři. Při venkovním použití jsou vhodné pro zdůraznění architektonických prvků, například fasád, věží nebo celých budov.


Využijte nepřeberného množství výhod LED zdrojů, svezte se na vlně pokroku a kupujte moderní svítidla budoucnosti - LED svítidla.

LED 6 modul OVAL 10LED OVAL 24LED KRUH 25LED
KRUH 25LED dual KRUH 30LED KRUH 30LED dual KVADRAT 25LED
HALOGEN ECO PRO CLASSIC A PARATHOM CLASSIC A DULUX PRO MICRO TWIST DULUX PRO STICK
DULUX STAR STICK DULUX STAR MINI TWIST DULUX PRO MINI TWIST  

Světelný výkon

O tom, jak hodně LED světelný zdroj svítí,  vypovídá hodnota v lumenech. Protože se u LED jedná o světelné zdroje, které vyzařují světlo v určitém úhlu, je srovnání s klasickou žárovkou pouze orientační, nicméně dobře poslouží pro výběr vhodné výkonové varianty.

klasické žárovka 15W 25W 40W 60W 75W 100W 150W
světelný výkon 120 lm 217 lm 410 lm 702 lm 920 lm 1326 lm 2137 lm

Index podání barev CRI (Ra)

(CRI - color rendering index) je hodnocení věrnosti barevného vjemu, který vznikne osvětlením z nějakého zdroje, v porovnání s tím, jaký barevný vjem by vznikl ve světle slunce. Hodnota Ra může být od 0 do 100. Hodnota Ra=0 znamená, že při tomto osvětlení není možno rozeznat barvy. Naproti tomu Ra=100 znamená, že je to světelný zdroj, který umožňuje přirozené podání barev. Naše LED čipy mají hodnotu CRI větší jak 85.


Barevná teplota K (Kelvin)

(též teplota chromatičnosti) charakterizuje spektrum bílého světla. Světlo určité barevné teploty má barvu tepelného záření vydávané černým tělesem, zahřátým na tuto teplotu. Barevná teplota se měří v kelvinech. Barevná teplota  vypovídá o tom, v jakém barevném spektru vydává světelný zdroj záření a udává se v Kelvinech. Klasická žárovka má příjemné teplé bílé světlo s hodnotou 2700K. Standardizovaná denní světlo má hodnotu 6500K. Čím více nad 2700K se bude hodnota pohybovat, tím chladněji budeme světlo vnímat. 

Barevná teplota


Jednotky používané v označení LED zdrojů

  W = Watt (množství spotřebované energie)

  Jednotka energie je watt (W). Například 60W žárovka spotřebuje mnohem více energie než LED modul 10W. Množství wattů neudává, kolik světla získáte - pouze kolik energie je spotřebováno !

  lm = Lumen (množství emitovaného světla)

  Lumen udává množství světla, které svítí do všech směrů. Je definován jako světelný tok vyzařovaný do prostorového úhlu 1 steradiánu bodovým zdrojem, jehož svítivost je ve všech směrech 1 kandela.

  Cd = Kandela (jednotka svítivosti)

  Kandela udává množství světla, které svítí jedním směrem (např. reflektorové žárovky). Čím více světla, tím více kandel.

  Vztah mezi Lumenem (lm) a Kandelou (cd)

  U zdrojů světla s usměrněným svitem (např. LED) výrobci uvádějí svítivost právě v cd. Tato jednotka je však ne vždy přímo porovnávatelná. Musíme k ní znát ještě další údaj - úhel rotačního kužele, ve kterém zdroj vyzařuje. Vztah lm-cd je potom dán poměrem plochy kruhové úseče, kterou tento kužel vytne na povrchu koule a plochy kruhové úseče, kterou vytne prostorový úhel 1 steradián. Takto můžeme přepočítat svítivost [cd] na světelný tok [lm], který má již přímou návaznost na výkon všesměrového, bodového zdroje záření a lze ho porovnávat s dalšími zdroji. Jinými slovy - když mají 2 LED stejnou svítivost, ještě nemusí mít stejný světelný tok a tím ani výkon.

  lx = Lux (intenzita osvětlení)

  Jedná se o osvětlení způsobené světelným tokem 1 lm dopadajícím na plochu 1 m². Typická (nepřímá) denní intenzita osvětlení je 100-10000lx, interiérové osvětlení v domácnosti se obvykle pohybuje kolem 100-500lx.

  Pro přepočet Lumen / Lux a obráceně lze použít po zadání známých údajů jako je vzdálenost a úhel kalkulačku ZDE.


 • Upozornění : Abyste si mohli prohlížet PDF dokumenty potřebujete Adobe Reader, zdarma ke stažení níže.

  ADOBE